Podręczny sprzęt gaśniczy, gaśnice

Gaśnice

Zawsze staramy się uświadamiać swoich Klientów, że w kontekście zagrożenia pożarowego najważniejsza jest zdolność do jak najszybszej reakcji, podjęcia jakichkolwiek działań ratowniczych. Ogień rozprzestrzenia się bardzo szybko, dlatego tylko natychmiastowe gaszenie może zlikwidować zagrożenie. W naszej ofercie proponujemy szeroki wybór podręcznego sprzętu gaśniczego, który sprawdzi się w gaszeniu pożaru jeszcze przed dotarciem służb ratowniczych.

Gaśnice i koce gaśnicze to podstawowe wyposażenie każdego budynku, w którym przebywają ludzie. Obsługa tych prostych urządzeń nie jest skomplikowana, dlatego każdy człowiek może zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się ognia. Stosunkowo niewielki ciężar powoduje, że dosłownie wszyscy są w stanie obsłużyć ten sprzęt.

Dostępne u nas gaśnice oraz koce gaśnicze wyposażone są w czytelne i przejrzyste etykiety, które prostym językiem wyjaśniają sposób użycia.

W zależności od rodzaju pożaru, stosuje się inny typ gaśnicy. Przy jej pomocy nie wolno gasić ubrań na człowieku, ze względu na bardzo niską temperaturę zawartej substancji. W przypadku, kiedy ogniem objęty jest człowiek do gaszenia płomieni niezbędny jest koc gaśniczy.

Niewielka waga, prostota obsługi oraz stosunkowo wysoka skuteczność przemawiają za tym, aby w każdym budynku znajdowały się podręczne gaśnice. Ich obecność regulowana jest także stosownymi przepisami prawa.

Masz pytania do naszej oferty
gaśnic?