Bezpieczeństwo pożarowe

Instalacje hydrantowe

Planowanie ochrony budynków powinno rozpoczynać się od tworzenia podstawowej infrastruktury związanej z ochroną przeciwpożarową obiektu, do której możemy zaliczyć hydranty. Obecność tych stosunkowo prostych urządzeń podwyższa ogólny poziom bezpieczeństwa, ponieważ jednostki strażackie mogą rozpocząć gaszenie pożaru szybciej i efektywniej jednocześnie dysponując nieograniczonym dostępem do wody.

Od wielu lat dostarczamy naszym Klientom instalacje hydrantowe stanowiące podstawowe źródło tradycyjnego środka gaśniczego – wody. Nawet najnowocześniejsze systemy gaśnicze nie są w stanie opanować każdego pożaru, dlatego tak ważne jest zapewnienie wszystkich środków służbom strażackim przybyłym na miejsce.

Obiekty powinny być wyposażone w hydranty wewnętrzne oraz zewnętrzne. Ich rozmieszczenie pozwala na podjęcie akcji gaśniczej na każdym obszarze nieruchomości zagrożonej pożarem. Zasilanie może pochodzić z dwóch źródeł:

  • pompownia hydrantowa,
  • zbiornik przeciwpożarowy.

Zachęcamy do kontaktu z naszą firmą w celu zapoznania się z naszą ofertą tworzenia projektów oraz instalacji kompletnych systemów przeciwpożarowych.

Budowa instalacji hydrantowych w Warszawie

Uwzględniając potrzeby oraz przeznaczenie danego obiektu budowlanego, zapewniamy indywidualne podejście do każdego systemu gaśniczego. Świadczone przez nas usługi wykonujemy w systemie „od projektu do realizacji”. Gwarantujemy profesjonalne doradztwo w wyborze optymalnych rozwiązań – zarówno w zakresie rozmieszczenia poszczególnych stacji hydrantowych, jak i doboru urządzeń dystrybucyjnych: węży, szafek, hydrantów naziemnych oraz podziemnych, czy zaworów. Dzięki temu każda wykonana przez nas instalacja spełni swoje podstawowe zadania, zapewniając:

Czytaj więcej
  • podjęcie szybkiej akcji gaśniczej na wypadek wybuchu pożaru,
  • dostęp do skutecznych urządzeń przeciwpożarowych na terenie całego obiektu,
  • wodę w odpowiedniej ilości oraz pod właściwym ciśnieniem.

Jeśli chcą Państwo zlecić profesjonalne instalacje hydrantowe Warszawa oferuje szeroką gamę firm. Poszukując wykonawcy, należy oczekiwać niezawodności oraz zgodności systemu z obowiązującymi normami i wymogami zawartymi m.in. w ustawie o ochronie przeciwpożarowej. Współpraca z nami jest gwarancją spełnienia tych warunków.

Masz pytania do naszej oferty
instalacji hydrantowych?