Instalacje tryskaczowe | RAJ International

Stałe urządzenia gaśnicze wodne

Stałe urządzenia gaśnicze wodne to przede wszystkim tryskacze, których zadaniem jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się ognia, poprzez gaszenie pożaru wodą , która jest podstawowym środkiem gaśniczym.

Jak działają stałe urządzenia gaśnicze wodne?

Wydzielające się ciepło w czasie pożaru powoduje wzrost temperatury cieczy w ampułkach tryskaczy. Przekroczenie ustalonej wartości temperatury skutkuje pęknięciem ampułki, co powoduje otwarcie tryskacza i rozpoczęcie akcji gaśniczej. Dodatkowo, odpowiedni mechanizm uruchamia dzwon alarmowy informujący o pożarze. W automatyczny sposób włączają się także pompy zasilające instalację gaśniczą, która może być podłączona do sieci miejskiej lub zbiornika z wodą przeciwpożarową.

Jakie atuty posiadają instalacje tryskaczowe?

  • Łączą w sobie jednocześnie dwie funkcje – wykrywania i gaszenia pożaru.
  • Działają w sposób selektywny – tylko w miejscu, gdzie faktycznie wystąpiło zagrożenie pożarowe.
  • Historia ich stosowania sięga nawet 130 lat – przez cały ten okres zyskały zaufanie wielu ekspertów w tej dziedzinie.

Stałe urządzenia gaśnicze wodne stosuje się przede wszystkim w:

  • obiektach przemysłowych,
  • centrach handlowych,
  • hotelach,
  • biurowcach,
  • różnych typach budynków użyteczności publicznej.

Przy wykonywaniu instalacji tryskaczowych korzystamy z produktów sprawdzonych producentów jak: Viking, Angus, Grinnell.

Stałe urządzenia gaśnicze wodne – Warszawa oraz pozostałe miejscowości Polski

Jeśli chodzi o stałe urządzenia gaśnicze wodne, takie jak instalacje tryskaczowe Warszawa, w której mieści się siedziba firmy, stanowi główny obszar naszej działalności. Oprócz osób ze stolicy obsługujemy jednak również klientów zamieszkujących wszystkie pozostałe regiony kraju. Bez względu zatem na lokalizację Państwa przedsiębiorstwa, jesteśmy w stanie zaoferować Państwu kompleksową obsługę w zakresie sprzedaży i montażu urządzeń oraz dołączenia ich do już istniejących systemów ppoż.

Czytaj więcej

Ponadto zapewniamy również fachowe wsparcie w doborze właściwych instalacji tryskaczowych w stosunku do specyfiki Państwa przedsiębiorstwa, a także możliwość wykonania jednorazowej konserwacji instalacji lub skorzystania z regularnej opieki serwisowej nad stałymi urządzeniami gaśniczymi wodnymi w Warszawie lub w dowolnym innym mieście kraju. W przypadku zainteresowania ofertą, do kontaktu serdecznie zapraszamy klientów z całej Polski.

Masz pytania do naszej oferty
stałych urządzeń gaśniczych wodnych?