System sygnalizacji pożaru | RAJ International

Systemy sygnalizacji pożaru

Jednym podstawowych produktów oferowanych przez naszą firmę jest system sygnalizacji pożaru, którego rolą jest:

  • przekazanie informacji o zagrożeniu do najbliższych jednostek straży pożarnej;
  • sterowanie systemami odpowiedzialnymi za ograniczanie rozprzestrzeniania się zaistniałego pożaru, w tym jego gaszenie;
  • wspieranie procesu ewakuacji osób przebywających w budynku objętym pożarem.

Najważniejsze, z punktu widzenia bezpieczeństwa, jest jak najwcześniejsze zidentyfikowanie miejsca rozprzestrzeniania się ognia, dlatego nasze systemy przeciwpożarowe wyposażone są w nowoczesne centrale stale nadzorujące elementy detekcyjne, w tym czujniki, optyczne, temperaturowe, płomienia, gazu, multisensory, jonizacyjne.

W naszej ofercie posiadamy detektory adresowalne, umożliwiające identyfikację elementu, który wykrył pożar, co w znaczący sposób skraca czas reakcji. Dostępne u nas instalacje przeciwpożarowe cechują się wysoką czułością i umiejętnością rozpoznawania fałszywych alarmów, co ogranicza potencjalne koszty ewakuacji i ewentualnej interwencji służb.

System alarmu pożaru jest instalacją, która w pierwszej kolejności decyduje o powodzeniu akcji ratowniczej, dlatego jest tak ważna z punktu widzenia bezpieczeństwa.

Dystrybuujemy systemy alarmowe pożaru najnowszej generacji oferowanych przez renomowanych producentów:

  • Panasonic Eco Solutions Nordic AB,
  • Schrack-Seconet,
  • Polon-Alfa,
  • Honeywell by Esser,
  • Aritech UTC Fire and Security.

Profesjonalny system sygnalizacji pożaru Warszawa i cała Polska – kompleksowa obsługa

Firma RAJ International, oprócz dystrybucji urządzeń wchodzących w skład systemów sygnalizacji pożaru, świadczy również usługi z zakresu ich montażu oraz regularnej konserwacji czy serwisu. Czynności te realizujemy zawsze w zgodzie z wszystkim obowiązującymi w Polsce i Europie normami oraz w pełni profesjonalnie, w oparciu o ponad 25-letnie doświadczenie, nowoczesny sprzęt, a także wysokokwalifikowany personel. Jednocześnie pozostajemy bardzo elastyczni, dostosowując się precyzyjnie do Państwa potrzeb, oczekiwań oraz możliwości finansowych.

Jeśli chodzi o SSP Warszawa – ze względu na usytuowanie siedziby firmy – jest podstawowym obszarem naszej działalności. W praktyce jednak obsługujemy klientów również z innych polskich miast, obejmując swoim zasięgiem teren całego kraju. Bez względu zatem na odległość Państwa przedsiębiorstwa od stolicy, serdecznie zapraszamy do podjęcia współpracy z firmą RAJ International.

Masz pytania do naszej oferty
systemów sygnalizacji pożaru?